Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
Kancelarie frankowiczów - ile kosztują, ile procent biorą po wygranej?
Witam forum frankowiczów,

Pierwsze pytanie czy jest tutaj ktoś kto wygrał już z bankiem i rozliczył się z kancelarią. Proszę o wyjaśnienie na czym te rozliczenia polegają. Właściwie każda kancelaria proponuje rozliczenie na zasadzie bonus za wygraną ale od czego dokładnie ten bonus się liczy i kiedy go płacę. W momencie wydania orzeczenia sądu czy w momencie jak sprawę mam formalnie zamkniętą. Jak jest zgodnie z prawem. Ile % od wygranej powinna sobie liczyć kancelaria i jaką stawkę proponowała na początek?
Odpowiedz
Mi jedna kancelaria uchodząca za dobrego specjalistę od spraw kredytów frankowych powiedziała 17000zł plus 7% po wygraniu sprawy
Odpowiedz
(04-23-2019, )Klewczowska napisał(a): Mi jedna kancelaria uchodząca za dobrego specjalistę od spraw kredytów frankowych powiedziała 17000zł plus 7% po wygraniu sprawy

a mozna wiedziec co zawiera oferta? Czy to jest za samo prowadzenie sprawy, czy tez sucess fee, oplata za wygrana?
Odpowiedz
No przecież jest napisane że 17k to są koszty początkowe a później masz jeszcze 7% od wygranej sprawy
Odpowiedz
Chyba kwota jest uzależniona od wysokości kredytu?
Odpowiedz
(04-23-2019, )Klewczowska napisał(a): Mi jedna kancelaria uchodząca za dobrego specjalistę od spraw kredytów frankowych powiedziała 17000zł plus 7% po wygraniu sprawy

To 17 tys to kwota liczona od całosci Waszego kredytu, czy od tego co zostało do spłaty+ unieważnienie ? Nam kancelaria w Warszawie liczyła 15% kwoty od każdego zaproponowanego wariantu roszczeń wobec banku (3 warianty)
Odpowiedz
Heh a ja się zastanawiałem czy prowizja 30-35% pobierana przez kancelarię/firmę od kwoty wynegocjowanej z bankiem jest to dużo czy mało? Big Grin
Odpowiedz
30% to jest skandal i wykorzystyanie sytuacji.nie mozna sie na to zgadzac.
Odpowiedz
(04-23-2019, )Norvill napisał(a): Heh a ja się zastanawiałem czy prowizja 30-35% pobierana przez kancelarię/firmę od kwoty wynegocjowanej z bankiem jest to dużo czy mało? Big Grin

Niestety zaczyna się to robić normalką. Na rynek wchodzą firmy co zajmowały się odszkodowaniami, mają dobry mrketing i czarują ludzi jak dilerzy narkotyków. że na początek mała opłata 3000zł, że później 30% bo usługa jest wysokiej jakości, że wygrali 10 tyś spraw ( tylko nie wspominają, że to zupełnie inne sprawy bo odszkodowania i kredyty frankowe to tak jak by ktoś naprawiała samochody a nagle miał naprawiać samoloty pasażerskie ) , niestety wiele osób z nimi podpisuje umowy a później tylko się słyszy, że chcą uciekać ale umowy są takie, że na początku niby mogą w każdej chwili zrezygnować a później się okazuje że rezygnacja kosztuje a z 3 tyś n początek robi się 40 tyś na koniec itd. Jeśli jakaś firma / kancelaria proponuje coś więcej niż 7-9% na koniec to jest to podejrzane a przede wszystkim to nie korzysta się z usług żadnych spółek chociażby nawet twierdziły, że one tylko pośredniczą. Bo takie pośrednictwo po coś jest głównie po to aby jak najmocniej wydoić klienta bez konsekwencji
Odpowiedz
Każdy samo podejmuje decyzje. Klient takiej firmy typu sp. z o.o., s.a, firmy odszkodowawczej, czy innego pośrednika nie ma wpływu na prawnika, bo to ta firma zatrudnia prawnika - na podstawie umowy może podjąć dowolną decyzję za Was - i słabo z etyką więc można spowiewadć się wielu niespodzianek po drodze głównie finansowych
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości